2016 Yapımları
2014 Yapımları
2013 Yapımları
2012 Yapımları
2011 Yapımları
2008 Yapımları
2007 Yapımları
2006 Yapımları
2005 Yapımları
Eski Yapımlar
Belgeseller
2017 Yapımları
2018 Yapımları
    K Ü L

 

 

Yönetmen: Nazif Tunç
Senaryo: Mehmet Uyar
Görüntü Yönetmeni: Mehmet Demirhan , Yardımcı  Yönetmen: Burcu Salcı
Müzik: Gündoğar, Kurgu Yönetmeni: Necdet Tok
Yapım Koordinatörü: Ali İhsan Çayır
Yapım: Halk Film

Oyuncular: Müge Oruçkaptan, Seda Yıldız, Bilge Parlak, Yusuf Faruk, Turgut Ekiz, Gülay Deniz, Alper Banko, Kürşat Şahin, 


Yönetmenliğini Nazif Tunç’un yaptığı 'Kül' yürekleri dağlayacak büyük bir sırrı anlatılıyor. Müyesser beş yaşındaki oğlu Ömer’le ayrı yaşasalarda eski kocasının  tehditlerinden kurtulamazlar.
Kendine yeni bir iş arayan Müyesser bir villada yaşayan hasta kadına bakıcılık işi bulur. Hasta olan Özlem’in çocuklara karşı geçmişten gelen aşırı bir nefreti vardır.  Müyesser ve oğlu Ömer villanın dışında bir barakada yaşamak zorundadırlar. Ömer’in ise villaya girmesi kesinlikle yasaklanmıştır... 

 
Villada anahtarı ev sahibi Enes’te bulunan ve kapısı zaman zaman açılan bir oda vardır. Özlem Hanım her gece bu odada sabaha kadar bir çocukla konuşur gibi inlemektedir. Sabah olduğunda ise Özlem Hanım bitap bir biçimde odayı terkeder.

Odanın içinde ne olduğunu merak eden Ömer ve annesi ise günden güne endişelenmektedir. Odanın içindeki büyük sır ne? Özlem’e gözyaşı döktüren sır bir akşam Ömer’in odanın anahtarını bulup kapıyı açmasıyla gün yüzüne çıkacak mı?

Kül, çözüldüğünde yürekleri dağlayacak bir sırrın saklı olduğu odanın esrarengiz öyküsüdür.