2016 Yapımları
2014 Yapımları
2013 Yapımları
2012 Yapımları
2011 Yapımları
2008 Yapımları
2007 Yapımları
2006 Yapımları
2005 Yapımları
Eski Yapımlar
Belgeseller
2017 Yapımları
2018 Yapımları
    T Ö V B E

 

 

Yönetmen: Nazif Tunç
Senaryo: Mehmet Uyar

Görüntü Yönetmeni: Turgay Aksoy,  Kurgu Yönetmeni: Necdet Tok, Yardımcı Yönetmen: Yıldız Aşanboğa
Müzik: Gündoğar, Yapım: Halk Film / 2006

Oyuncular:   Seda Yıldız,   Harika Özovalı, Deniz Güneş, Batuhan Başıbüyük, Yakup Konca, Necdet Tok, İsmet Soykan. Nurhan Demirhan

Alkolik bir koca, sakat bir evlat ve peşi sıra gelen felaketler...

Evlatlarından biri sakattır Fatmanın. Kocasının içkiye düşkünlüğü neleri varsa  silip süpürmüştür.  Oysa vitray ustası olarak bir zamanlar eline kimsenin su dökemeyeceği  biriymiş Sabri Usta. Gece gündüz içtiği için elleri titremektedir şimdi.  Düz boyacılık işini bile zor bulmaktadır. 
Fatma bir yandan alkolik eşini bu illetten kurtarabilmek için mücadele ederken bir yandan da eşinden ayrılması için sürekli baskı yapan çevresine karşı durmaktadır.
Pazarda işlediklerini satarak çocuğuna ameliyat parası biriktirmektedir...
 
Babasız büyüyen ve babasızlığın ne demek olduğunu çok iyi bilen Fatma çocuklarının da kendisi gibi ezik büyümesini istemediği için kocasına inatla sahip çıkmaya çalışır. Annesi komşuları ve arkadaşlarının bütün ısrarlarına rağmen çocukları için direnmekte ve kocasının bir gün düzeleceğini ümit etmektedir.

Sabri usta da karısının bu fedakarlığını, sabrını görür ve çok etkilenir. İçkiyi bırakmak için kendini zorlar. Çocuklarının ve karısının manevi desteğiyle bir süre alkolü bırakır, tövbe eder ama sonra zaafına yine yenilir.  Fatma’nın ise hemen pes etmeyeceği ortadadır…