2016 Yapımları
2014 Yapımları
2013 Yapımları
2012 Yapımları
2011 Yapımları
2008 Yapımları
2007 Yapımları
2006 Yapımları
2005 Yapımları
Eski Yapımlar
Belgeseller
2017 Yapımları
2018 Yapımları
    N E R E D E S İ N Ö Ğ R E T M E N İ M

 

 

Yönetmen: Nazif Tunç
Senaryo: Mehmet Uyar
Görüntü Yönetmeni: Hüseyin Özşahin- Kameraman: Volkan Tokgöz
Kurgu Yönetmeni: Necdet Tok
Yapım Koordinatörü: Arif Hakverdi-      Yapım: Halk Film /2007/ 120 dakika


Oynayanlar:  Ceren Çanakçı, Efecan Doymaz, Yakup Konca, Erhan Güler,  Sibel Türkoğlu, Adnan Kürkçü, Murat Özdil, Ramazan Akbağ, Yücel Kelebekli, Arif Sevimli, Semra Sima

Bir dağ köyünde okumaya, öğrenmeye susamış küçük Selim ile Öğretmen Ayşe'nin cahilliğe  karşı verdikleri aydınlanma mücadelesi anlatılıyor.
Selim’in okul çağı geldiği halde köydeki okullarının kapalı olması yüzünden okumayı kendi kendine sökmeye çalışmaktadır.. Köydeki okul inek barınağı olarak kullanılmaktadır. Selim her gün, öğretmensiz bu harabe sınıfa  giderek kendi kendine bir şeyler öğrenmeye çalışmaktadır. Muhtar ve köyün imanı Selim’in bu okuma aşkını gördükçe   köye öğretmen gelmesi için vilayette mücadele verirler... Sonunda köye bir öğretmen gelecektir.
 
Ayşe öğretmen yeni mezun olmuş, mesleğinin başlangıcındadır. Köy okulunun harabe halini görünce önce korkar. Ama başta Selim ve Deli Sefer olmak üzere bütün köylüler el birliği ederler. Birkaç gün içinde  o harebe sınıf, içinde çocukların cıvıldaştığı pırıl pırıl bir okul olmuştur.
Ayşe öğretmen okumaya, öğrenmeye istekli çocuklara yeni bilgiler öğrettikçe mutlu olmaktadır. Köye alışmış, bu yoksul dağ köyünde hayatın güzelliklerini bulmuştur.
Yalnızlığının tesellisi de Selimdir. Selim, sünger gibi her şeyi emen zekasıyla Ayşe öğretmeni şaşırtmaktadır. Bir köy çocuğunun başarma serüvenini gördükçe ona yeni bilgiler öğretmek için çırpınmaktadır.
Köyde Ayşe öğretmene başka türlü ilgi duyanlar da vardır. Köyün ağasının torunu doğan Ayşe öğretmenden ilgi bekler. Oysa öğretmenin kendini adadığı çocuklardan başkasıyla ilgilenmez. Doğan, Ayşe öğretmenden beklediği ilgiyi göremeyince bu kez başka yollar deneyecek, istediğini elde etmek için zor kullanacaktır. Selim hastalanmış, kasabaya doktora götürülmesi gerekmektedir. Köyde sadece Doğan’ın arabası vardır. Niyeti başka olan Doğan, Ayşe Öğretmen ile Selim’i kasabaya götürmeyi kabul eder. Yolda, genç kızı taciz eder. İstediğini elde edemeyince de  Ayşe Öğretmene iftira atar. Köy, genç kız hakkında kötü söylentilerle çalkalanmaktadır. Kasabadan dönen Ayşe öğretmene herkes sırtını döner. Artık okula öğrenciler gelmemektedir... Köyde Ayşe Öğretmenin masum olduğuna küçük Selim ve Deli Seferden başka kimse inanmaz. Ayşe Öğretmenin atama emri gelmiştir. Ayşe öğretmen çok sevdiği Selim’i bırakıp gitmek zorundadır.
Selim canından çok sevdiği öğretmeninden ayrılmak istemez...