2016 Yapımları
2014 Yapımları
2013 Yapımları
2012 Yapımları
2011 Yapımları
2008 Yapımları
2007 Yapımları
2006 Yapımları
2005 Yapımları
Eski Yapımlar
Belgeseller
2017 Yapımları
2018 Yapımları
    E N G Ü Z E L R Ü Y A

 

 

Yönetmen : Nazif Tunç
Senaryo: Mehmet Uyar
Görüntü Yönetmeni : Hüseyin Özşahin
Kurgu  Yönetmeni : Necdet Tok
Yapım Koordinatörü: Arif Hakverdi,  Kamera: Volkan Tokgöz,  Işık: Bahadır Çolak, Yardımcı Yönetmen: Serhat Solmaz, Yapım: Halk Film / 2007


Oyuncular : Aytekin Akkaya, Yusuf Faruk Tunç, Yakup Konca, Necdet Tok, Nurettin Küçüksavcı, Ceren Güler, Hikmet Ayyıldız, Serhat Yönet, Yalçın Uzunkaya, Cemal Ayyıldız, Murat Diri.

‘En Güzel Rüya’ işlediği bir kusur yüzünden Hz Peygamber’den af dilemek isteyen bir adamın çarpıcı öyküsünü anlatıyor.

O her gün umutla geceye varıyor, azapla sabaha uyanıyordu…

Şirketin adını bile koyarken peygamberin yolundan gitmeye kararlı olan Kadir için kardeşinin karışık iş ilişkileri vicdani rahatsızlık sebebidir. Kadir, bu durumdan duyduğu rahatsızlık nedeniyle şirketteki ortaklığından ayrılır ve bir nebze olsun rahatlamak için Umre’ye gider. Niyeti Hz. Peygamber’in Kabri başında ağlayarak af dilemektir. Tek isteği ise Hz. Peygamber’i rüyasında görmek, ayaklarına kapanıp bağışlanmayı dilemektir. Ama peygamber bir türlü rüyasına girmez ve Kadir’de ondan af dileyemez.

Muhammed ise ailesiz, bir başına sokaklarda yaşayan bir çocuktur. Annesinin yüzünü doğduğundan beri hiç görmemiştir. Ve kader Kadir ile Muhammed’in yollarını buluşturur. Muhammed’in masum ve temiz halleri Kadir’i çok duygulandırır. Adı Muhammed olan bir çocuğun yerinin sokaklar olmadığını düşünen Kadir Muhammed’i evine alır ve ona sahip çıkar.

Kadir diğer yandan hala yaşadığı vicdan azabı nedeniyle Hz. Peygamber’i rüyasında görüp af dilemek arzusuyla yanmaktadır. Küçük Muhammed’in hayali ise hiç görmediği annesinin yüzünü rüyasında bile olsa bir kere görebilmektir.  Kadir ve Muhammed için ‘en güzel rüya’ gerçekleşecek mi?