2016 Yapımları
2014 Yapımları
2013 Yapımları
2012 Yapımları
2011 Yapımları
2008 Yapımları
2007 Yapımları
2006 Yapımları
2005 Yapımları
Eski Yapımlar
Belgeseller
2017 Yapımları
2018 Yapımları
    E C E İLE N E Ş E

 

 

Yönetmen: Yıldız Aşanboğa
Senaryo: Mehmet Uyar
Müzik: Gündoğar
Görüntü Yönetmeni: Mehmet Demirhan
Kurgu Yönetmeni: Necdet Tok
Yapım Koord: Arif Hakverdi

Oynayanlar:Almina Yaren Yörük, Melisa Elmas, Hakan Akçin, Güngör Varlı, Ayla Kaymak, Yeşim Dalgıçer, Yalçın Uzunkaya, Ferhat Türkkan,

Mutluluk satın alınan bir şey midir. Sevinç bulaşıcı mıdır? Neşe, güler yüz  başka birine aktarılabilir mi?
Ece zengin bir ailenin kızıdır. Her şeyi vardır ama mutlu değildir.
Neşe ise yokluklar içinde büyümüştür. Her şeye rağmen hayata sevgiyle bakabilmeyi, küçük şeylerden mutlu olmayı öğrenmiştir.

Ece  gün geçtikçe derin bir melankolinin, içli bir hüznün içine sürüklenmektedir.  Her şeyin sahibi olan Ece’ye mutluluğu ve sevinci de yaşatmanın bir yolunu arar zengin ailesi.  Psikologlara, doktorlara giderler ama sonuç değişmez. Kızlarını bir türlü kurtaramazlar  bu hastalıktan.  Mutluluğu, neşeyi nereden satın alınır bilemezler. Sadece hesapsız harcayacakları bir servetleri vardır.   Ama kızlarını mutlu etmenin bir yolunu bulmaları şarttır.
Eceyi derin melankoliden, içli hüzünlerinden  mutlu ve yaşama sevinci olan bir arkadaşla kurtulabilirdi ancak.
Neşe’yi bulurlar. Neşe’nin babası işsiz, annesi astım hastasıdır. Ece’yi güldürmek, mutlu etmek karşılığında para kazanacak, güç durumdaki ailesinin geçinmesine yardımcı olacaktır.

 Neşe, Ece’nin bir türlü gülmeyen yüzünü güldürmek zorundadır. Para kazanabilmesi için  Ece’nin mutlu olması gerekmektedir. Ece’nin mutsuz olursa, suratını asarsa  Neşe işinden olacaktır.  Neşe ne olursa olsun Ece’yi güldürmek, onu mutlu etmek zorundadır. Neşe de, Ecenin bütün hakaretlerine, kötü davranmalarına rağmen işini yapmak zorundadır… 
 

Neşenin tek derdi astım hastası annesini kurtarmak ve yaşadıkları sıkıntıları azaltmaktır. Bu yüzden bu sıkıntılara boyun eğecektir. Ama nereye kadar?