2016 Yapımları
2014 Yapımları
2013 Yapımları
2012 Yapımları
2011 Yapımları
2008 Yapımları
2007 Yapımları
2006 Yapımları
2005 Yapımları
Eski Yapımlar
Belgeseller
2017 Yapımları
2018 Yapımları
    B A Y R A M

 

 

 

Yönetmen: Nazif Tunç
Senaryo: Mehmet Uyar
Müzik: Gündoğar
Kamera: Turgay Aksoy
Kurgu Yönetmeni: Necdet Tok
Işık Şefi: Naci Temel
Yapım koordinatörü: Arif Hakverdi/   Yapım: Halk Film / 2006


Oyuncular: Hakan Akçin, Birsen Menekşeli, Özge Günaydın, İbrahim  Kalkan,  Anıl Altuntaş, Sevcan İyibilen, Şahin Özgenç, Hacer Aşken, İbrahim Usta

Bayramlarda içimizi burkan, özlediğimiz duyguları bir araya getiren hüzünlü bir televizyon filmi geliyor ekranlara...  Nazif Tunç’un yönetmenliğini yaptığı Bayram’ın senaryosunu Mehmet Uyar yazdı.

Nahit bey ve Nermin hanım yaklaşan bayram telaşı içindedirler. Başka şehirde yaşamakta olan oğlu, gelini ve torununun hiç olmazsa bu bayram gelecek,  iki ihtiyarın  hasretleri bitecek, elleri öpülecek ve kucakları dolacaktır.

Nermin hanım hazırlıklara günler öncesinden başlar...

Gel gelelim diğer  yanda Göksel ve karısı Filiz haftalar öncesinden  program yapmışlar; yaklaşmakta olan bayram  tatilini fırsat bilip  deniz kıyısındaki yazlıklarına gidip kafa dinlemek  hesaplarındadırlar. Torun  Emre ise  bu bayramda mutlaka  baba annelerine gitmek istemektedir.  Geçmiş bayramlardaki gibi anne babasının kendisini kandırıp oyuna getirmesine razı olmaz. Bu bayramda babaannelere gidilecek hem dedenin hem ninenin elleri öpülecektir.

Emre babaannesi için kendi elleriyle bir resim bile yapmıştır. Bu resmi babaannesinin duvarına diğerleri gibi asacağını biliyordur.
Emre ve ailesi bayram günü yola çıkarlar... Göksel ve Filiz’in planı  yazlığa gitmektir. Küçük Emre ise babaannelerine  doğru yola çıktıklarını, babaannesinin ve dedesinin elini öpmek  hayaliyle sevinmektedir...  Ne olursa olsun babaannesine sarılmak, bayramını kutlamak tek arzusudur.

Küçük Emre  yaptığı bayram resmini babaannesine verip, eline öpebilecek mi?
Yoksa anne ve babasının tatil düşkünlüğü üstün gelip babaannesinin evinde bir bayram daha ıssız, hüzünlü ve  kimsesiz mi geçecek....