2016 Yapımları
2014 Yapımları
2013 Yapımları
2012 Yapımları
2011 Yapımları
2008 Yapımları
2007 Yapımları
2006 Yapımları
2005 Yapımları
Eski Yapımlar
Belgeseller
2017 Yapımları
2018 Yapımları
    Z E N G İ N VE Y O K S U L

 

 

 ZENGİN VE YOKSUL


Doğduğu günden bu yana bir türlü yüzü gülmeyen, bütün çabalarına rağmen akranları gibi zengin olamayan, gece gündüz çalışmasına karşılık kuru bir ekmekten fazlasına kavuşamayan, talihsiz Hasip’in hikâyesi ‘‘Zengin ve Yoksul’’.
Hasip; gençliğinden bu yana bir sürü işe girip çıkmış, hiç birinde dikiş tutturamamış mahallenin ‘Tıkandı Baba’ diye takıldığı, nasip çeşmesi bir türlü akmayan, yüzü bir türlü gülmeyen biridir. Nasip’in hayata başladığı bütün arkadaşları zengin olmuşlar, mala mülke kavuşmuşlardır. Gelgelelim Hasip bunca uğraşısına, çabalamasına rağmen evine yavan bir ekmeği bile zor götürmektedir. Hasip’in bu nasipsiz hali zengin olmuş çocukluk arkadaşlarından Mahmut’un dikkatini çeker. Zekatını Hasip’e verecek, böylece onu bu yakınmalardan, yoksulluktan kurtaracaktır. Mahmut, kendini belli etmeden Hasip’e parayı ulaştırmak için değişik yollara başvurur. Yüklü miktardaki zekat parası doğuştan kısmetsiz olan Hasip’e ulaşırsa, Hasip’in hayatı değişecektir.

Yönetmen- Yapımcı: Nazif Tunç  Senaryo: Mehmet Uyar

Oyuncular:  Levent Çakır, İlhami Adsal, Özlem Balcı, Vugar Aliev, Aziz İzzet Biçici, Gazel Yüksel, Bülent Onur, Ömer Miraç, Gülay Deniz Yılmaz, Tuğba Erman, Emine Sarıkaya, Enver Akbaş, İbrahim Kumral, Erdoğan Kapusuz, Emin Çalışkan, Cengiz İlker Hergenç, Murat Diri