2016 Yapımları
2014 Yapımları
2013 Yapımları
2012 Yapımları
2011 Yapımları
2008 Yapımları
2007 Yapımları
2006 Yapımları
2005 Yapımları
Eski Yapımlar
Belgeseller
2017 Yapımları
2018 Yapımları
    BABA DOSTU

 

 

BABA DOSTU

Babasının vasiyeti Serhat (Erhan Güler) için ikinci bir yıkım olmuştur. Ailenin bütün bireylerini zengin eden mülkler, paralar açıklanırken, rahmetli babası Serhat'ın altındaki arabanın da başkasına verilmesini vasiyet etmektedir.
Serhat babasının tarafından adete dışlanmış, yabancı sayılmıştı. Vasiyet eski bir dostuna gitmesini öneriyordu Serhat'a. Rahmetli, biricik oğluna kadim dostunu miras bırakmaktan mutluluk duyduğunu da ekliyordu. Beş parasız kalan Serhat için baba dostu denilen adama gitmekten başka çare kalmaz.
Baba Dostu diye anılan Suat (Nadir Ersoy) beklediği gibi karşılamaz Serhat'ı. Hakaret etmekle kalmaz, aşağılar hatta evinden kovar. Serhat şok olmuştur. Gururu ile oynayan bu adamdan intikam almak için yemin eder. Zengin olacak ve baba dostu denilen bu adama kim olduğunu gösterecektir.
Ezik ve yılmış bir halde İstanbul’da dolaşırken Selin (Zeynep Çopur) ile tanışır. Aşkla bağlandığı Selin, Serhat'ın geleceğini altüst edecek akıl almaz bir oyun çevirmektedir.

Oyuncular
: Erhan Güler, Zeynep Çopur, Nadir Ersoy, Derya Şen, İbrahim Kalkan, Gül Kahyaoğlu, Yımaz Fidan, Mehmet Fatih Türkay, Serdar Kulmaç, Muzaffer Üngör, Sevgi Türker.İsmet Soykan, Engin kahya, Onur Dinçel, Seren Samyeli, Yaşar Türközü, Ömer Miraç
Yapımcı - Yönetmen: Nazif Tunç, Senaryo: Mehmet Uyar, Müzik: Gündoğar, Görüntü Yönetmeni: Turgay Aksoy, Kurgu Yönetmeni: Necdet Tok, Uygulayıcı Yapımcı: Arif Hakverdi,Kurgu: Mehmet Atan, Sanat Yönetmeni: Ferhat İnal, Kostüm: Seda Katun,Yapım Sorumlusu: Ali Topçu, Ses Tasarım: İhsan Küpçü, Işık Şefi: Mustafa Sürücü, Yapım: Halk Film, 84’ , 2013