2016 Yapımları
2014 Yapımları
2013 Yapımları
2012 Yapımları
2011 Yapımları
2008 Yapımları
2007 Yapımları
2006 Yapımları
2005 Yapımları
Eski Yapımlar
Belgeseller
2017 Yapımları
2018 Yapımları
    K İ R A L I K A N N E

 

 

Kiralık  Anne (2006)

Film son yıllarda gündemde olan taşıyıcı annelik konusunun duygusal yönünü ekrana getirecek.


Büyük bir holding sahibi olan aile tüm malvarlığının varisi olacak bir erkek evlattan mahrumdurlar. On yıldır evli olan oğulları tıbbın tüm çarelerine başvurulduğu halde çocuk sahibi olamamaktadır. Oğulları ise eşini çok sevdiğinden dolayı başka bir kadınla evlenmeye yanaşmamaktadır. Aile en son tıbbın son zamanlarda sunduğu çözüm yolu olan taşıyıcı annelik yöntemini denemekte karar kılar ve emektar hizmetlileri Hayri’nin köyünden taşıyıcı annelik yapmaya uygun bir dul kadın bulmaya karar verilir. 

Uzun aramalar sonunda Zehra isimli genç yaşta eşini kaybetmiş bir kadında karar kılınır. Zehra ve yoksul ailesi özel bir hizmetçilik, bol para ve daire karşılığında İstanbul’a gelmeye ikna edilir. Taşıyıcı annelik meselesi ise hiçbir şekilde gündeme gelmez. Aile planlarını uygulamak için Zehra’nın işe başlamasını sağlık kontrolünden geçmesi şartına bağlar. Ve Zehra kontrol için gittiği hastaneden artık bir taşıyıcı anne olarak çıkar. Fakat rahminde başka bir çiftin bebeğini taşıdığını bilmemektedir… Çocuğu 9 ay karnında taşıyan Zehra bebeği sahiplenecek mi? Annelik, genleri verenin mi yoksa dünyaya getirenin mi hakkıdır?  

Yönetmen: Nazif Tunç 
Senaryo: Mehmet Uyar 
Öykü: Nazif Tunç 
Yapım Koordinatörü: Arif Hakverdi 
Müzik: Gündoğar 
Oyuncular: Hale Hazır, Murat Parasayar, Azra Balkan, Erol Alpsoykan, Emin Gümüşkaya, Şebnem Tuncel, İlhami Adeles, Hacer Aşken, Kadir Turan, Mimoza Ellezi, Dilek Genç, Melek Ademyılmaz 
Yapım: 2006/ Kanal 7/ Türkiye